Desteğe ihtiyacı olan sevdikleriniz için hazırlayabileceğiniz 30’dan fazla rahat yiyecek

Yeni bebeği olan, ameliyat olan ya da kayıp yaşayan bir yakınınız var mı? İşte ihtiyacı olan aile ve arkadaşları rahatlatmanın ve beslemenin 30’dan fazla yolu.

İhtiyacı olan arkadaşlara yemek getirmek kulağa çok hoş geliyor. Yapacağına söz verene kadar – ve sonra aşırı düşünme başlar!

Ya hoşlanmazlarsa? Ya alerjileri varsa? Ya tarifi kaçırırsanız? Ya onlar onu yemeye fırsat bulamadan bozulursa? Ya bu yeterli yiyecek değilse? Ve eğer öyleyse çok fazla besin? Ya sinsi bir rakun onu verandasından süpürürse?!?

Derin ve arındırıcı nefesler.

Cömertlik harika bir şey. Ve size yemeği bırakmayı teklif etmenin bile büyük bir hata olduğunu söyleyen paniklemiş sesler? Onlar yanlış ! Zihninizi rahatlatmaya yardımcı olmak ve yiyecek teslimatınızın hem iyi bir şekilde yürütülmesini hem de gerçekten yararlı olmasını sağlamak için, ihtiyaç zamanlarında başkaları için yemek pişirirken göz önünde bulundurmanız gereken yedi şey:

1. Bakım süresi: İdeal olarak, önceden mesaj atın ve ne zaman geleceğinizi ve ne getirdiğinizi onlara bildirin ki hazırlanabilsinler. Aksi takdirde, alıcı evde değilse yemeğinizin dayanabileceğinden emin olmak için adımlar atın. Gerekirse, montaj veya pişirmenin nasıl tamamlanacağı hakkında net talimatlar ekleyin. Bir kısmı veya tamamı başka bir zaman için dondurulabilirse, dondurma talimatlarını içeren bir not ekleyin.

2. Alerjiler: Reaksiyonlar şiddetli olabileceğinden, alıcınızın belirli gıdalara alerjisi olup olmadığını bilmek önemlidir. Tarifinize belirli bir alerjeni dahil etmeseniz bile, pişirme sırasında onunla temas eden tencere veya mutfak eşyaları kullanarak alerjenleri yanlışlıkla aktarabilirsiniz. Yaygın ciddi alerjenler şunları içerir: süt, yumurta, buğday, yer fıstığı, soya, kabuklu deniz ürünleri, ağaç fıstığı, balık ve susam.

3. Tercihler: Baharatlı yiyeceklerden kaçınıyorlar mı, kişnişten nefret mi ediyorlar veya vejeteryanları veya veganları mı yiyorlar? Mümkünse önceden öğrenin (çoğu çevrimiçi yemek kaydı bunu düzeltir). Şüphe duyduğunuzda, seçtiğiniz herhangi bir yemekle arkadaşlarınızı destekleyin ve nezaketiniz muhtemelen herhangi bir yemek isteksizliğinden daha ağır basacaktır.

4. Konteynerler: İhtiyacınız olmayan tek kullanımlık veya katı kaplar, hareket halindeki yemekler için en iyisidir. Onsuz yapamaz mısın? Arkadaşlarınıza boş tabağı verandalarına veya kapılarının önüne koymalarını söyleyin, onu alacaksınız.

5. Besin Güvenliği Bakteri üremesi için tehlike bölgesi dört saatten fazla 140 ila 40 derece F arasındadır (hava sıcak veya doğrudan güneş ışığı altındaysa çok daha az). Yemeğinizi bıraktığınızda yemeye hazır olacaklarından emin değilseniz, pişirme veya yeniden ısıtma talimatlarıyla birlikte bir soğutucuda veya bir termal torba veya folyo katmanlarında soğuk olarak teslim edin. (Yine, soğutucunuzu veya çantanızı daha sonra almak için verandaya bırakmalarını söyleyin.)

6. Takviyeler Alıcınız için daha kolay hale getirmek ve kendilerini daha da özel hissetmelerine yardımcı olmak için çeşniler (fırınlanmış patatesler için ekşi krema gibi), salata sosu, ekmek ve tereyağı, tatlı bir ikram, nazik bir not veya içecekler ekleyin.

7. Kendi akşam yemeği planın. Tarifi ikiye katlayarak bir kazan-kazan yapın, böylece o gece kendi aileniz de kapsanır.

Ne yapacağına dair fikirlerin tükendi mi?

İhtiyacı olan arkadaşlara yiyecek getirmek için daha spesifik fikirlere ve tariflere mi ihtiyacınız var? Nasıl pişireceğinizi ve tadını çıkaracağınızı bildiğiniz şeylerle başlayın (bu, yeni bir mutfağı veya alışılmadık bir tarifi denemek için en iyi zaman değil). Aşağıda arkadaşlarınız için bazı kolay ve rahatlatıcı yiyecekler bulunmaktadır. Kendi tariflerimin yanı sıra diğer blogculardan favorilerimden bazılarını içeriyorlar.

Tam Buğdaylı Tavuklu Güveç Turtası

Rahatlatıcı Ana Yemekler: Bu tarifler yemek için sıcak bir kucaklama gibi görünüyor – ve yemek artıkları olarak harika çalışıyor – bu nedenle zor bir zamanda arkadaşlar için yemek pişirmek için mükemmeller. Bir adım daha ileri gitmek için paketli salata ve sos ekleyin:

Kahvaltılar: Birçok aile gerektiğinde akşam yemeği alır, ancak herkesin kahvaltıya da ihtiyacı vardır! Uyku düzeni bozulan veya günlük işlerinin aksadığı bir dönemde olabilecek kişileri sevgiyle destekleyebilecek kahvaltılık yiyecekler getirmeyi düşünün.

Atıştırmalıklar: Atıştırmalıklar, sevdiklerinizin arabada fazladan zaman geçirdiği, mutfağından uzakta, garip saatlerde ayakta durduğu, yemek yemek için iki elini veya başka bir şeyi kullanamadığı yoğun yaşam durumlarında inanılmaz derecede faydalıdır. Bunlar, sevdiklerinizi hayatta tutmak için büyük destek sağlayabilir.

Şeker: Birinin kapısına ikram bırakmak, onları evde bulmaktan sonraki en iyi ikinci duygudur!

Çeşitli yeme hareketleri

 • Kavanoz Salatası: Kolay öğle yemeği için birkaç tane yapın (ağır malzemeleri alta, yeşillikleri üste koyun, sosu ayrı sarın.)
 • Öğle yemeği kutuları (bu kılavuza bakın)
 • Ev yapımı ekmek somunu ya da en sevdiğiniz yerel fırından bir somun ekmek
 • Smoothie paketleri artı bir karton süt veya süt ürünü olmayan süt
 • Ev yapımı sıcak kakao karışımıözel kahve veya çay çeşitleri
 • konsantre çay sıcak veya buzlu tadını çıkarmak için
 • Hayatı kolaylaştıran hazır gıdaların bakımlı ambalajları. Ben hastayken bir arkadaşım bir torba ısı bıraktı ve Trader Joe’nun ürünlerini yedi ve hızlı ve lezzetli bir yemek yemek güzeldi.

İhtiyacı olan arkadaşlara yardım etmenin diğer yolları

Birinin ihtiyacı olduğunda hangi yiyeceği alacağınızdan emin değilseniz (veya bir arkadaşınıza yiyecek getirmek sizin için doğru görünmüyorsa), arkadaşlarınıza ve komşularınıza yardım etmenin birçok başka yolu vardır. Ve unutmayın: Bağlanmak amacıyla ne yapmayı, satın almayı veya söylemeyi seçerseniz seçin, takdir edilecektir!

 • Onları bir yere götürmeyi teklif et
 • Kar biçme veya kürek çekme (veya ev işleri) gibi açık hava işleri yapmak
 • Bazı küçük satın alma veya ayak işleriyle ilgilenin
 • köpeklerini gezdir
 • Çocuklarını oyun alanına götür
 • Metin, e-posta veya telefonla check-in yapmak için takviminizde bir hatırlatıcı ayarlayın
 • Bir teşvik notu gönderin veya bırakınSource link

Leave a Comment

Your email address will not be published.