Ham Olmaya Çalışırken En Kötü Hatalar

Ham olmanın zorlukları olabilir. Yüzmeden önce çöken önyargılı fikirleriniz olabilir. “Çiğ yemek sıkıcıdır” gibi. Ya da belki her zaman açsın. Kalori saymayı bile deneyebilirsiniz – inan bana, buna gerek yok! Ya da belki evden uzaktayken hazırlıklı değilsiniz – bu yüzden bir torba cips alırsınız.

Ancak bu hataların farkındaysanız, vagondan düşme olasılığınız daha düşüktür. İşte bu yaygın büyük hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Hata: kalori saymak

İlk büyük hata kalori saymaktır. Tekrar ediyorum, çiğ yerken kalori saymak ZORUNDA DEĞİLSİNİZ! Sadece dengeli bir çiğ diyet yediğinizden emin olun. Sağlıklı yiyecekler yiyin ve bol bol yiyin. Bu bağbozumu sevinci. Her iki durumda da, kalori saymak bir acıdır. Gerekli değilse neden yapsın?

Hata: Yeterince yememek

Bu büyük hatayı düzeltmeyi seveceksiniz! Unutmayın: normalden daha fazla yemeniz gerekir. “Kahretsin, bir avuç çilek çok fazla” diye düşünmeyin. Bir avuç daha al! “Sizi doldurmak” için çok daha fazla çiğ gıda (hacim düşünün) gerekir. Tabağınızı yüksek doldurun. İkinci porsiyon teşvik edilir! İnanmak aç olmak demek değildir. Gün boyunca yeterince yediğinizden emin olun.

Hata: Evden uzaktayken hazırlıklı olmamak

Bu çok büyük bir hatadır. Hepimizin suçlusu. Atıştırmalıklar veya öğle yemeği hakkında düşünmeden evden çıkıyoruz. Bu nedenle, elinizin altında “yemesi kolay” yiyecekler bulundurma alışkanlığı edinin. Kuruyemişler, meyveler, sebzeler – yolculuk için paketlenmesi kolaydır. Bademlerinizi (ya da kajularınızı ya da her neyse) önceden keselere ayırın – böylece kolayca kapabilirsiniz. Muz ve elmalar… hareket halindeyken basit atıştırmalıklar.

En zor kısım yemeğinizi getirmeyi hatırlamaktır. Acil bir durumda, arabanıza (hatta çantanıza) bir torba fındık koyun. Evden uzakta olduğunuzda hazırlıklı olmak, başarılı bir şekilde ham kalmak için hayati derecede önemlidir.

Hata: Sağlıklı yiyeceklerin tadı sıkıcı olmalı

Çiğ yiyecekler sıkıcıdır… HAYIR! Birçok insan çiğ yemenin her gün marul ve kereviz yemek anlamına geldiğini düşünür. Bu günlerde çiğ yemek lezzetli olabilir. Tat yoksunluğu çekmenize gerek yok! İşin sırrı doğru tarifleri bulmaktır. Çiğ elmalı turta denediniz mi? Ham alfredo sosu mu? Çiğ kekler? Tatlı mı tuzlu mu? Çeşitlilik anahtardır. Denemek için çok lezzetli çiğ tarifler var. En basit çiğ tariflerle başlayın, ardından kendinize daha fazla güvendiğinizde… yaratıcı olun! Artık “ho-hum, sıkıcı” diye düşünmek için bir sebep yok. Bu büyük hatayı listenizden silin!

Ne hata yapıyorsun?

Umarım ham olmanın sıkıcı ya da zor olmak zorunda olmadığının farkındasındır. (Hay!) Biraz çabayla, ham kalmak senin için ikinci doğa haline gelecek. Sadece bu büyük hataların farkında olun. Çeşitli çiğ tariflerle damak tadınızı şımartın. Kendinizi aç bırakmayın veya kalori saymayın. Ve evden her çıkışınızda yanınıza basit çiğ atıştırmalıklar almayı unutmayın!

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.