Kavrulmuş Pırasa – Yemek Faith Fitness

Tarife git

bunlar kavrulmuş pırasa sağlıklıdır ve yaptığınız hemen hemen tüm ana yemeklerin yanına gider! Basit, sağlıklı ve lezzetli!

Çatal ile alınan bir tabakta kavrulmuş pırasa

Bu tarifi neden seveceksiniz

Kanımca, proteininiz için EN İYİ yan yemeklerden biri, mükemmel baharatlanmış, mükemmel kavrulmuş sebzelerden oluşan doyurucu bir güveç! Ben her zaman kavrulmuş kabocha kabak veya kavrulmuş kimyon havuç avındayım, bu yüzden bugün bloga daha fazla kavrulmuş iyilik ekleyeceğiz! Mürettebata fırında kavrulmuş pırasa ile tanışın – bu pırasalar sağlıklı, lezzetli ve mükemmel bir şekilde kavrulur, ne sevilmez? ! Hepsinden öte, yapmak inanılmaz derecede kolay ve tüm aile onları sevecek.

Pırasa sizin için iyi mi?

Evet, pırasa sizin için kesinlikle iyi! Diyetinize pırasa eklemek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, kalp sağlığınızı koruyabilir ve göz sağlığınızı iyileştirebilir. Pırasa ayrıca sindirime yardımcı olabilir ve vücudunuzu sağlıklı ve güçlü tutmak için hastalıklarla mücadele özelliklerine sahiptir! Devam edin ve biraz kavrulmuş pırasa pişirin!

Gerekli Malzemeler

Kendi kavrulmuş pırasalarınızı evde pişirmek ÇOK basittir ve bunu gerçeğe dönüştürmek için sadece bir avuç malzemeye ihtiyaç vardır. Lezzetlere MERHABA deyin ama kaprisli ve karmaşık tariflere elveda deyin! Bu tarifi kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey:

  • Pırasa
  • Zeytin yağı
  • Kıyılmış sarımsak
  • tarhun
  • tuz
Fırın tepsisine dizilmiş kavrulmuş pırasa

Pırasa Nasıl Kızartılır

Bu tarif sadece minimum miktarda malzeme gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda SÜPER kolay yapılır! Misafirlerinizi de etkileyecek mükemmel bir kolay garnitür!

Hazırlamak

Fırını açın ve çalışırken tamamen ısınmasına izin verin. Bir fırın tepsisine parşömen kağıdı serin ve bir kenara koyun.

Dilim

Pırasaların bir tarafındaki tüm tüylü uçları, diğer tarafındaki koyu yeşil uçları da kesin. Pırasaları üçe bölün, ardından her üçünü de uzunlamasına dilimleyin.

Mevsim

Pırasaları hazırlanan yemeğin üzerine koyun. Her şeyi cömertçe yağla ovalayın, ardından sarımsak ve tarhun ile eşit şekilde serpin. Tüm pırasaları tuzla iyice baharatlayın.

Fırında kızartmak

Pırasaları kesik tarafı alta gelecek şekilde çevirin ve bir süre pişirmek için tavayı fırına koyun. 20 dakika sonra çevirin ve pırasaları yumuşayana ve hafifçe kızarana kadar kavurmaya devam edin.

Zevk almak

Lezzetli pırasalarınızı servis edin ve DEVOUR!

Bir tabakta kavrulmuş pırasa

Servis ipuçları

Bu pırasalar çok lezzetli ve kendileri için konuşuyorlar! Ancak, garnitür olarak servis edildiğinde daha lezzetli olduklarını düşünüyorum. Bu pırasalar cevizli kabuklu tavuk ya da belki balzamik keçi peynirli narlı tavuk ve kızılcık lahana salatası ile çok lezzetli olurdu. Bu tarif çok yönlü ve lezzetler her çeşit ana yemekle güzel bir şekilde eşleşiyor, bu yüzden tadını çıkarmanın sonsuz yolu var!

kavrulmuş pırasa tarifi SSS

Pırasaların tadı nasıldır?

Pırasa allium ailesine aittir, bu nedenle sarımsak, frenk soğanı, arpacık ve soğana benzerler. Hafif, daha az yoğun bir soğan aromasına sahiptirler ve onlara servis ettiğiniz herhangi bir yemeğe çok fazla derinlik ve vücut katarlar!

Pırasaları çiğ yiyebilir misin?

Pırasa çiğ olarak yenebilse de bu tipik bir durum değildir. Lezzet, dilimlenip çiğ yenildiğinde çok daha güçlü, bu yüzden onları pişirmenizi tavsiye ederim!

Pırasanın tüm kısımları yenilebilir mi?

Çoğu insan pırasanın sadece beyaz ve açık yeşil kısımlarını pişirip yemeyi tercih eder. Ancak pırasanın koyu yeşil yapraklı üst kısmı, çorba yapmak ve çorbalara lezzet katmak için harika! Tek başına yenirse tadı biraz acı olur.

Bir fırın tepsisine kavrulmuş pırasa

daha kolay kavrulmuş sebze tarifleri:

İçindekiler

  • 3 büyük pırasalar
  • 1 çorba Zeytin yağı
  • 1 çay kaşığı Sarımsak, doğranmış
  • 1/2 çay kaşığı kurutulmuş tarhun
  • tuz

Beslenme bilgileri:

kalori: 74kalori (%4) karbonhidratlar: ong (%3) Protein: 1g (%2) Şişman: 4g (%6) Doymuş yağ: 1g (%6) Çoklu doymamış yağlar: 1g Tekli doymamış yağ: 3g Sodyum: 14mg (%1) Potasyum: 131mg (%4) Lif: 1g (%4) Şeker: 3g (%3) A vitamini: 1123kullanıcı arayüzü (%22) C vitamini: 8mg (on%) Kalsiyum: 44mg (%4) Ütü: 2mg (%11)

Beslenme Sorumluluk Reddi

Food Faith Fitness’ta yazılan ve üretilen tarifler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Kavrulmuş pırasa kolaj fotoğrafı

FFF’İ PINTEREST, FACEBOOK VE DAHA FAZLA TAKİP EDEREK HABERDAR OLUN (VE SAHNE ARKASI ANLAYIŞLARINA ÖZEL OLSUN) twitter!

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, ancak yalnızca gerçekten kullandığım ürünleri ve <3. FFF'yi desteklediğiniz için teşekkür ederiz!
Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.