Meşgul insanlar için sağlıklı kalmak için 6 ipucu

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeye çalışırken günlük yaşamınızın taleplerini yerine getirmek bazen zor olabilir. İş, okul veya diğer taahhütler birikmeye başladığında, sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarınızın daha az öncelikli hale gelmesi kolaydır. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzı, yoğun zamanlarda odaklanmanız ve enerji vermeniz için önemlidir ve elinizden gelenin en iyisini yapmanız için gereklidir. Zamanı kısıtlı olan ama yine de sağlığını korumak isteyenler için 6 ipucu!

#1 Hızlı yemek pişirin

Hareket halindeyken öğle veya akşam yemeği yemek cazip gelse de, fast food yemek yerine yemek pişirmeye çalışmak yapabileceğiniz en önemli seçimlerden biridir ve sağlığınız için çok büyük faydaları vardır. Yoğun programınız için lezzetli yemekler sunarken size zaman kazandırabilecek pek çok sorunsuz yemek var. Haftalık yemeklerinizi planlamak için hafta sonlarını kullanmayı deneyin ve hatta bazılarını önceden hazırlayın. Vücudunuza ne koyduğunuzu bilmek ve sağlıklı öğünler seçmek nihayetinde size daha fazla enerji verecek ve bedeninizi ve zihninizi sağlıklı ve üretken tutacaktır!

#2 Yürüyüşe çıkın

Fitness seviyenizi korumanın en kolay yollarından biri, arabayı veya toplu taşıma araçlarını bırakıp düzenli yürüyüşler yapmaya çalışmaktır. Bu sadece kalp atış hızınızı artırmakla kalmayacak, aynı zamanda kafanızı boşaltmanız ve gün için yapmanız gerekenlere odaklanmanız için bir şans verecektir. İşe yürüyerek gitmeyi deneyin ve egzersiz ve organizasyon için harcanan ekstra zaman sizi enerjik ve önünüzdeki günle başa çıkmaya hazır hissettirecektir. Ayrıca, zihninizin dinlenmeye ihtiyaç duyduğu gün ortasında yürüyüş yapmakta fayda var. Öğle tatilinde yürüyüşe çıkmak, yeniden odaklanmak ve olabildiğince verimli çalıştığından emin olmak için harika bir fırsat olabilir. Yürümekten yorulduysanız veya işe gitmek için daha hızlı bir alternatife ihtiyacınız varsa, bisiklete binmeyi de deneyebilirsiniz!

#3 Bir egzersiz rutini belirleyin

Yürüyüş veya bisiklete binmenin yanı sıra, günlük rutininize en azından biraz fazladan fiziksel aktivite eklemenin birçok yolu vardır. Sizin için en uygun olanı bulun ve hızlı bir sabah dersine girme ya da hızlı bir spor salonu seansı için televizyondan biraz zaman ayırma alışkanlığı edinin – aynı zamanda yoğun bir günün ardından gevşemek için harika bir yoldur. Bunu bir angarya olmaktan uzak tutmaya çalışın, ancak sizin için işe yarayan bir egzersiz rutinine katılarak ritmi yakalayın. İş yerinde egzersiz yapmayı bile deneyebilirsiniz, gün içinde ne yapmanız gerektiğini düşünürken fiziksel aktivite yaptığınızdan emin olmak için harika bir yoldur.

#4 Sağlıksız atıştırmalıkları sağlıklı olanlarla değiştirin

İdeal olarak, atıştırmalardan tamamen kaçının ve besleyici öğünlere bağlı kalın, ancak gün boyunca enerji artışına ihtiyacınız varsa, daha sağlıklı seçenekleri tercih etmeniz önemlidir. Ne kadar cezbedici olursa olsun, bir paket cips veya çikolataya karşı koymaya çalışın ve sizin de yemeyi sevdiğiniz sağlıklı bir alternatif bulun. Meyve ve sebzeler, besleyici ama lezzetli bir atıştırmalık için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu dumanlı kavrulmuş nohut gibi bir avuç fındık veya gevrek bir atıştırmalık, kızarmış isteklerinizi tatmin etmenin harika bir yoludur. bunları da beğendim MyVitamins’den YENİ ısırıklar.

#5 Yediğiniz besinlere odaklanın

Yemeklerinizde ve atıştırmalıklarınızda ne olduğuna dikkat etmek, çalışma şeklinizi ve bedeninizin ve zihninizin genel sağlığını optimize etmenin anahtarıdır. Özellikle demir ve protein, enerji seviyenizi iyileştirmek ve eldeki görevlere odaklanma yeteneğinizi artırmak için harika olduklarından, mümkün olduğunda diyetinize girmeniz gereken iki temel besin maddesidir.

#6 Yatmadan önce teknolojiyle bağlantınızı kesin

Yoğun bir günün sonunda, gevşemenin ve beyninize gevşeme şansı vermenin anahtarı, kendinize biraz teknolojisiz zaman vermektir. Rahatlamak ve sevdiklerinizle veya kendinizle buluşmak için daha fazla zaman demektir. Günü düşünmek ve bir sonraki güne sakin ve olumlu bir şekilde hazırlanmak için zaman ayırmak, huzurlu bir gece uykusu çekmenizi ve haftanız boyunca sizi bekleyen her şeye hazırlıklı ve dinlenmiş olarak uyanmanızı sağlayacaktır.

Son düşünceler…

Günlük yaşamınızda tamamlamanız gereken görevlerden bunalmak kolay olsa da, elinizden geldiğince sağlığınızı korumak da önemlidir. Bu 6 ipucunu günlük rutininize dahil etmeyi deneyin; kesinlikle daha mutlu, daha sağlıklı ve daha üretken hissedeceksiniz!

Sally O’Neil – Yönetici Editör

Sal, sağlıklı ve besleyici yemeklerin sıkıcı olması gerekmediğini ve formda kalsanız bile pastanızı alıp yiyebileceğinizi kanıtlama görevinde. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek 30 kilo verdikten sonra yolculuğunu The Fit Foodie blogunda başkalarıyla paylaşıyor. Aynı zamanda ticari fotoğrafçı ve yemek stilisti olarak çalışıyor, Beslenme ve Diyetetik alanında Sağlık Bilimleri Lisansı okuyor ve iki yemek kitabının yazarıdır: Love Move Eat (Bauer Media, 2017) ve Meal Prep Plan (Murdoch, 2019).


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.