Nasıl çiğ vegan oldum

Benim adım Laura-Jane The Rawtarian ve ilk olarak Ağustos 2009’da ham oldum ve bu hayatımı değiştirdi. Sonuç olarak, kelime ile en kolay ve en lezzetli çiğ vegan tariflerini paylaşmak için www.therawtarian.com adlı bu web sitesini oluşturdum.

O zamandan beri, ders verme, iki tarif uygulaması oluşturma, ulusal radyoda röportaj yapma, Vegan Life dergisinde yer alma, en popüler çiğ vegan tariflerinin bulunduğu web sitelerinden birini yönetme, The Raw Food Podcast’ine ev sahipliği yapma ve konuşma yapma ayrıcalığına sahip oldum. Miami’den Vancouver’a kadar Kuzey Amerika’da ulusal gıda bloglama konferansları. Günlerimi dünyanın yeme şeklini değiştirerek geçirmek benim için bir onur ve her gün sizin tarafınızdan onur duyuyorum.

Benim “önce” hikayem

Uzun süredir vejeteryan olmama rağmen beslenmem sağlıklı değildi. Bunu biliyordum ve kilom gitgide daha fazla dalgalanıyordu.

Sık sık pizza, patates kızartması ve çok sayıda işlenmiş meyve suyuyla atıştım. İyi hissetmedim. Sık sık kötü bir ruh halindeydim ve depresyondaydım.

Pek aşçı değildim ve yediğimiz yiyecekler basit ve sağlıksızdı. Örneğin, salata veya sebze içermeyen pestolu makarna. Kahvaltı, mini buğdaylar veya başka bir işlenmiş mısır gevreği ile tatlandırılmış soya sütünden oluşuyordu.

İşlenmemiş sebzeleri zar zor aldım veya yedim.

Her yıl beş kilo daha fazla kazandım.

Derinlerde bir yerde fark ettim ki, yılda bu beş kiloluk kilo alımı devam ederse, kırk yaşımda en az elli kilo fazla kilolu olacağım. Etrafa bakındım. Kırk yaşında birçok kadın elli kilo fazla kilolu görünüyordu, bu yüzden benim için de öyle olacağını kabul ettim.

Ama çiğ gıdaya gir…

%100 çiğ vegan olmanın ilk iki ayından sonra on ila on beş kilo vermiştim. Harika görünüyordum ve daha da iyi hissettim.

Lezzetli çiğ yiyecekler yapmayı çok kolay buldum. Basit ilham.

Çiğ gıda yolculuğuma başlamadan önce mutfakta rahat değildim. Kesinlikle kendime güvenim yoktu ve nasıl yemek yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Az önce makarna ve sandviç yaptım ve donmuş pizza yedim.

Çiğ yiyecekler hazırlamayı öğrenmek benim için inanılmaz ve güçlendirici bir deneyim oldu. Ham tarifleri çok sıkı takip etmeye başladım, ancak sadece iki ay sonra kendi tariflerimden bazılarını oluşturuyordum. Sınırlı sayıda malzemeyle (meyveler, sebzeler, kuruyemişler ve tohumlar) artık yiyecekleri nasıl birleştireceğimi daha iyi anladığımı görüyorum. Daha önce yaşadığımdan çok daha fazlasını deneyimliyorum.

Sonsuza kadar inanılacak mıyım? Hiçbir fikrim yok. Şu anda söyleyebileceğim tek şey, çiğ gıda yaşam tarzı ve %100 çiğ olma konusunda hala heyecanlı olduğum.

Bu yolculuğun beni nereye götüreceğini sadece zaman gösterecek.

Bu web sitesinin amacı, başkalarına bu muhteşem yaşam tarzını denemeleri ve sevmeleri için ilham vermektir. En iyi çiğ vegan tariflerime buradan göz atın ve ilk çiğ tarifinizi yapın.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.