Saç Dökülmesine Neden Olabilecek En Kritik 7 Gıda

Sağlıklı, güçlü ve parlak saçlar hem erkekler hem de kadınlar için iyidir. Güzel saçlar sadece değerli saçlarınızı kullanmakla ilgili değildir. saç Bakımı bazı ürünler. Tıpkı cilt gibi, sağlıklı Saç aynı zamanda iyi beslenmiş bir vücudun işaretidir. Hazırladığınız yemek seçenekleri ya saçınıza zarar verebilir ya da harikalar yaratabilir. Biz zaten biliyoruz ki stres ve Kirlilik saçımıza zarar vermek; ancak bazı gıdaların da saç dökülmesine ve saç dökülmesine yatkın olduğunu anlamıyoruz. İnsanlar genellikle saç engellerini stres ve genetik ile ilişkilendirirken, bir diğer önemli husus da diyettir. Zayıf bir diyetin saçı daha da kötüleştirebileceğini veya saç dökülmesini teşvik edebileceğini söylemek doğru olur. İhtiyacınız olan yiyeceklere bir göz atalım dur saçınızın yararına.

İşte saç büyümesi için kaçınmanız gereken bazı yiyecekler

1. Şeker

Evet, karmaşık tehdit, genel sağlığınız için olduğu kadar saçlarınız için de kötü. Çalışmalar göstermiştir ki insüline karşı olan muhalefet, Diyabet ve obezite, aynı zamanda erkek ve kadınlarda saç dökülmesine ve hatta kelliğe bile neden olabilir. Ve insülin direncinin ana faktörü, şeker, karbonhidrat ve rafine karbonhidratlar açısından yüksek bir diyettir.

Şeker iltihabı yönlendirebilir.

2. Glisemik indeksi yüksek gıdalar

Glisemik indeksi yüksek besinler insülin kalemine neden olan besinlerdir. Öğütülmüş un, un ve şeker (evet, yine!) gibi yiyeceklerin tümü yüksek GI gıdalarıdır. Bu Gıdalar Hormon Yaratabilir eşitsizlik ve saç köklerine ve saç dökülmesine bağlanan insülin ve androjenlerde bir kafa oluşturur.

3. Alkol tüketimi

Saç, büyük ölçüde adı verilen bir proteinden oluşur. keratin. Keratin, saçınıza uygun şekli veren bir proteindir. Alkol protein yapısına zarar verir ve saçı daha kırılgan ve mat hale getirebilir. Ek olarak, ağır alkol tüketimi beslenme eşitsizliklerine neden olabilir ve folikül ölüm.

Saç dökülmesi problemi olan kişiler alkolden uzak durmalıdır.

4. Diyet Soda

Diyet gazlı içecekler, adı verilen yapay bir tatlandırıcı içerir. aspartam, araştırmacıların söylediği saç köklerini yok edebilir. Son zamanlarda saç dökülmesi yaşıyorsanız, gazlı içeceklerden tamamen kaçının.

5. Abur cubur

Abur cubur genellikle sizi obez yapan ve obeziteye neden olan doymuş ve tekli doymamış yağlarla yüklüdür. kardiyovasküler hastalıklara ve saçlarınızın dökülmesine neden olur. SFA’lar ve MUFA’lar açısından zengin bir diyet, DHT hormon düzeylerini potansiyel olarak artıran testosteron düzeylerini artırabilir. DHT, aşağıdakilerle ilgili bir androjendir. alopesi. Ayrıca, bazı yağlı yiyecekler kafa derinizi yağlı hale getirebilir ve tıkanmış gözeneklere ve minyatür saç köklerine yol açabilir.

Abur cubur, kızarmış yemekler de saçlarınız için kötü olabilir.

6. Çiğ yumurta akı

Yumurtalar saçlar için harikadır, ancak çiğ olarak yenilmemelidir. Çiğ yumurta akı, keratin oluşturmaya yardımcı olan vitamin olan biyotin eksikliğine neden olabilir. Çiğ yumurta beyazında bulunan avidin, biyotin ve onu engelle bağırsak emilim.

7. Balık

Yüksek cıva seviyeleri beklenmedik saç dökülmesine neden olabilir. Cıva maruziyetinin en yaygın kökü balıktır, çünkü balıklardaki metil cıva son yıllarda hava durumu değişiklikler ve aşırı avlanma. Kılıç balığı, uskumru, köpek balığı ve bazı ton balığı türleri gibi deniz balıklarında cıva yüksektir.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.