TARÇINLI RULOLAR TATLI PATATES — Filizlenmiş Mutfak

talimatlar

Sütü ısıtın (çok sıcak değil, vücut sıcaklığının hemen üzerinde). Mayayı karıştırın ve çözünmesi için birkaç dakika bekletin.

Yoğurma aparatlı bir stand mikserde süt karışımını, yumurtaları ekleyin, iyice karıştırın. Birleştirmek için tereyağı, patates eti, tuz ve şekeri karıştırın. 4 1/4 su bardağı un, her seferinde 1 su bardağı ekleyin, son 1/4 su bardağını yaymak için ayırın. Her şeyi bir dakika boyunca birlikte çalışın, ardından hamuru hafifçe unlanmış bir yüzeye bırakın. Hamuru elinizin topuklarıyla iterek ve yaklaşık 5 dakika boyunca art arda kendinize doğru çekerek yoğurun. Küçük, yumuşak bir hamur haline getirin, bir mutfak havlusu veya plastik örtü ile örtün ve iki katına çıkana kadar yükselmesine izin verin. Yılın bu zamanı biraz daha serin olduğu için bir saatten az sürmeyecek, muhtemelen iki. Git başka bir şey yap ve onu rahat bırak.

Beklerken esmer şeker, tarçın ve tereyağını karıştırın. Kalın bir macun gibi görünmelidir. Hamuru 1/4″ kalınlığında, yaklaşık 14″ uzunluğunda bir dikdörtgen şeklinde açın. Bir kuralı çiğnemeye gerek yok, sadece tahmin et. Tereyağı ve esmer şeker karışımını en üste yayın. Fıstık seviyorsanız üzerine ceviz parçaları veya ceviz serpin. Hamuru uzun tarafından başlayarak sosis şeklinde açın. Kütüğü yaklaşık 3 inç kalınlığında parçalara ayırın (tercihinize göre bunları daha küçük veya daha büyük yapabilirsiniz). Bir veya iki yağlanmış fırın tepsisine aralarında bir inç boşluk kalacak şekilde yerleştirin. Sadece ailem için 14 çöreğe ihtiyacım yok, bu yüzden yarısını 10 inçlik bir dökme demir tavada pişiriyorum ve geri kalanını hediye için ikinci bir fırın tepsisine koyuyorum). (Bir gün önceden yapıp üstü kapalı olarak buzdolabında bekletebilirsiniz. Sabah ilk uyanan kişi buzdolabından çıkarsın ki pişirmeden önce en az bir saat dinlensin ve kabarsın. Dondurup da üzerine koyabilirsiniz.) Akşam yatmadan önce, pişirmek istediğinizde tezgahın üzerine koyun) Çörekleri gevşek bir şekilde bir bez havluyla örtün ve bir saat daha mayalanmaya bırakın.

Fırını önceden 350°’ye ısıtın. Ruloları orta rafta 20 dakika pişirin. Rulolar pişirilirken, kremanızı hazırlayın. Bir ayaklı mikserde veya elektrikli bir mikserle (veya güçlü kaslarınızla elinizle), krem ​​peynir ve tereyağını iyice karışana ve pürüzsüz olana kadar karıştırın (bodrum katındaki bir mikserde yaklaşık 5 dakika). Akçaağaç, pudra şekeri, vanilya ve bir tutam tuzu ekleyip tekrar karıştırın. Rulolar hala sıcak ama çok sıcak değilken, kremayı üstüne yayın ve köşelere damlamasına izin verin. Sıcak tadını çıkarın!Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.