Tatlı patates tian – Amie Valpone

İlk defa tian tarifi yaptım. Onları yemek kitaplarında, restoran menülerinde ve internetin her yerinde gördüm, bu yüzden bir süredir merak ediyorum. Bu tarif, sadeliği nedeniyle tekrar tekrar uğrayacağınız bir tarif ve aynı zamanda güzel bir sunum da sağlıyor. Bu, tatlı patatesleri çok ince dilimlemeyi içerir (dilimler için bir mandolin kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim- bu mandolin Yıllardır kullanıyorum ve çok seviyorum) sonra tatlı patatesleri, seçtiğiniz baharat ve otlarla birlikte iyi yağlanmış bir fırın tepsisine koyun. Sonuç kesinlikle lezzetlidir – yumuşak ve lezzet dolu kavrulmuş tatlı patatesler. Herhangi bir şeker eklenmeden doğal tatlı lezzetin tadını çıkaracaksınız, ancak burada kullandıklarım yerine istediğiniz baharatları ve/veya bitkileri ekleyerek bu tarifin unsurlarıyla oynamaktan çekinmeyin.

Seçtiğiniz pişirme kabı, basit hafta içi akşam yemekleri kadar akşam yemeği partileri için de muhteşem bir sunum yaptığı için bu yemeğin görsel etkisini artırabilir. Bunu kullanıyorum emaye dökme demirden temel güveç fırında kullanmayı sevdiğim şey.

taze kekik tatlı patates tian tarifi

Burada bahsetmek istediğim bir ipucu, bir demet tatlı patates aldığım ve onları kullanmam gerektiğini anlayana kadar bir süre tezgahımda oturmasına izin verdiğim biliniyor – bu kesinlikle ileriye giden yol değil çünkü ben Bir süredir bekleyen tatlı patateslerin kuru ve tatsız hale geldiğini buldu. Markette, kesik veya çürük olmayan sert tatlı patatesler satın aldığınızdan emin olun ve en iyi lezzet için satın alma tarihinden itibaren bir hafta içinde kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Tatlı patates satın almak için, Japon (mor tatlı patates) ve boniato (beyaz tatlı patates) gibi çeşitli tatlı patateslerin yanı sıra geleneksel turuncu tatlı patatesleri seçtim çünkü bu çeşitlerin tadını beğeniyorum. Mor tatlı patatesler biraz çiçeksi bir notaya sahipken, beyaz tatlı patatesler her zaman turuncu kuzenlerinden daha gevrek ve tatlı görünür. Hangi çeşidi seçerseniz seçin, tianınız güzel ve size özel olacaktır. Yiyecek dükkanınızdakilerle deneyler yapın ve meditatif dilimleme ve istifleme sürecinin tadını çıkarın.

Sonunda, bu pasta fırçası Yağın eşit dağılımını sağlamak için tatlı patatesleri kaplamak için kullanıyorum.

tatlı patates tian

Yazar: arkadaş

Tarif türü: Giriş

 • 6
  büyük
  Tatlı patatesler
 • zeytin yağı
 • 1/2
  vs.
  deniz tuzu
 • taze kara biber
  tatmak
 • 1/4
  vs.
  kırmızı biber
 • 1/2
  vs.
  öğütülmüş zencefil
 • 1/2
  vs.
  Kimyon tozu
 • 2
  vs.
  Susam taneleri
  Kafes
 • 1/2
  vs.
  kimyon tohumları
  Kafes
 • taze kekik
  Garnitür için

 1. Fırını 400 derece F’ye ısıtın. Zeytinyağlı büyük bir fırın tepsisi hazırlayın ve bir kenara koyun.

 2. Bir mandolin kullanarak, tatlı patatesleri ince bir şekilde dilimleyin ve bunları hazırlanan fırın tepsisine aktarmaya hazır olana kadar bir kaseye veya ölçü kabına dikey olarak istifleyin. Dilimleme tamamlandığında, tatlı patates yığınlarını dışarıdan başlayarak fırın tepsisine aktarın ve içeri doğru ilerleyin. Çeşitli tatlı patates renkleri kullanıyorsanız, yukarıdaki fotoğraflarda yaptığım gibi bunları değiştirmek isteyebilirsiniz.

 3. Küçük bir kapta yağı acı biber, zencefil ve kimyonla karıştırın. Tatlı patatesleri fırçalamak için bir fırça kullanın, böylece yağ her patates arasındaki boşluklara sızar. Fırına aktarın ve 45-50 dakika veya tatlı patatesler çok yumuşayana kadar pişirin. Kurutmadıklarından emin olmak için tatlı patatesleri pişirmenin yarısında kontrol edin. Gerekirse tatlı patateslerin üzerine biraz daha yağ sürün.

 4. Bu arada, susam tohumlarını büyük, kuru bir tavada orta ateşte 2 dakika veya altın rengi ve kokulu olana kadar kızartın. Isıdan çıkarın ve rezerve edin.

 5. Tavayı fırından çıkarın; servis yapmadan önce 5 dakika soğumaya bırakın. Susam ve kimyon tohumu serpin. Tatlandırmak için bir tutam deniz tuzu ve karabiber ekleyin ve taze kekik ile süsleyin. Sıcak servis yapın.

 6. Artıkları hava geçirmez bir kapta buzdolabında 4 güne kadar veya dondurucuda 2 aya kadar saklayın. Servisten önce oda sıcaklığına getirin.

Bu makale şunları içerebilir: Amazon veya diğer bağlı kuruluş bağlantıları, bu bağlantılara tıklayarak bir satın alma işlemi yaparsanız küçük bir komisyon alacağım anlamına gelir.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.