Tavuk Sosisli Rulolar – Benim Seçici Yiyicim

Tavuk sosisi ve tortilla sarması dahil sadece beş malzemeyle lezzetli, kolay sosisli rulolar. Pasta gerekmez!

Sosis ruloları…onları yenemezsin! Bu evde en sevilenler, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından sevilen ve hızlı ve kolay bir öğle yemeği ya da çocuklar okuldan eve geldiklerinde öğleden sonra atıştırması için mükemmeller.

Geçen Noel, hamur yerine hindi sosisi, Hint turşusu ve ekmeği kullanarak sosisli ruloların bu hafif versiyonunu yaptım.

Hamur yerine sarma kullanmak biraz garip gelebilir ama inanın gerçekten işe yarıyor. Sarmalar fırında gerçekten çıtır çıtır oluyor ve böreği hiç kaçırmayacaksınız.

Hamursuz sosisli rulo nasıl yapılır

Ben bu tarifte tavuk sosis kullandım. Tesco markalı olanları seviyorum ama herhangi bir tavuk veya hindi sosisi gayet iyi iş görür. Kabuklarını çıkarın ve bir kasede çatalla ezin.

Daha sonra bir sargı alıp bir kesme tahtası üzerine koyun.

Sosis karışımının yarısını, merkezin hemen sağındaki sargıya ekleyin.

Sağ taraftan başlayarak paketi mümkün olduğunca sıkı katlayın ve kapalı taraf aşağı gelecek şekilde bitirdiğinizden emin olun.

Sargının uçlarını kesin, ardından altı sosisli rulo halinde kesin. İkinci sargı ve kalan sosis karışımı ile tekrarlayın.

Tüm sosis rulolarını fırın tepsisine yerleştirin. Yumurtayı bir kupa veya kasede hafifçe çırpın ve sosis rulolarının üstlerini fırçalayın. Son olarak üzerine biraz susam ekleyin.

Altın kahverengi ve sosis eti pişene kadar 20-25 dakika pişirin.

İÇERİK İKAMELERİ

Sosisler – Ben bu tarifte tavuk sosisi kullandım ama hindi sosisleri de aynı işi görecektir. İsterseniz domuz sosisi, hatta sebze sosisleri kullanabilirsiniz.

tortilla sarma – Beyaz bir sargı kullandım ama tam veya 50/50 sargı kullanmaktan çekinmeyin.

Glütensiz – Glutensiz sargılar gayet iyi iş görecektir.

Yumurta – Yumurtaya alerjiniz varsa sosisli ruloların üstlerini yıkamak yerine biraz süt kullanabilirsiniz.

Susam taneleri – Beğenmezseniz bunlar atlanabilir. Veya bunun yerine haşhaş tohumu kullanın.

Tavuklu sosisli rulo tarifimi beğendiyseniz, aşağıda bana bir yorum ve puan bırakın. Ayrıca fotoğraflarınızı benimle de paylaşabilirsiniz. instagram. Kreasyonlarınızı görmeyi her zaman seviyorum!

Yazdırmak

Tavuk sosisli rulolar


Tanım

Tavuk sosisi ve tortilla sarması dahil sadece beş malzemeyle lezzetli, kolay sosisli rulolar. Pasta gerekmez!


İçindekiler

 • sprey yağ
 • 400g tavuk sosisleri
 • 2 büyük ekmeği
 • 1 Yumurta
 • 1 çay kaşığı Susam taneleri

Talimatlar

 1. Fırını 200°C’ye kadar önceden ısıtın ve fırın tepsisine parşömen kağıdı serin. Kağıdın yüzeyine biraz yağ püskürtün.
 2. Sosisleri derilerinden ayırıp bir kaseye alın. Çatal ile ezin.
 3. Sarmalardan birini bir kesme tahtası üzerine yerleştirin. Sosis karışımının yarısını, merkezin hemen sağındaki sargıya ekleyin.
 4. Sağ taraftan başlayarak paketi mümkün olduğunca sıkı katlayın ve kapalı taraf aşağı gelecek şekilde bitirdiğinizden emin olun.
 5. Sargının uçlarını kesin, ardından altı sosisli rulo halinde kesin.
 6. İkinci sargı ve kalan sosis karışımı ile tekrarlayın.
 7. Tüm sosis rulolarını fırın tepsisine yerleştirin.
 8. Yumurtayı bir kupa veya kasede hafifçe çırpın ve sosis rulolarının üstlerini fırçalayın. Son olarak üzerine biraz susam ekleyin.
 9. Altın kahverengi ve sosis eti pişene kadar 20-25 dakika pişirin.

Notlar

 • Bu sosis ruloları en iyi şekilde fırından sıcak olarak servis edilir, ancak buzdolabında 3 güne kadar saklanabilirler. Fırında birkaç dakika tekrar ısıtabilirsiniz.
 • Noel yemeklerinizi bir adım öteye taşımak ve hepsini şimdi hazırlamak istiyorsanız, sosisli rulolar yapabilirsiniz, ancak bunları pişirmek yerine, anında dondurma sertleşene kadar birkaç saat tepsi veya tabakta bekletin. Daha sonra bir dondurucu çanta veya konteyner dondurucuda tutmak için. Onları pişirmek istediğinde, pişirebilirsin doğrudan donmuş. Yağlanmış fırın tepsisine dizip pişirme süresine yaklaşık 10 dakika daha ekleyin.

Seçici yiyicinize daha çeşitli yiyecekler yedirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Denemek Plakaları seçin. Bu bölünmüş yuvarlak tabaklar, çok çeşitli yiyecek grupları ve içerik seçenekleriyle doldurulacak beş bölmeye sahiptir. Yemekleri eğlenceli, ilginç ve seçici yiyiciler için çekici hale getirmek için mükemmel.

Seçici yiyiciler için tabaklarSource link

Leave a Comment

Your email address will not be published.