Vegan D reklamı: İngiliz kekleri

İngiliz keklerini severim ama onları hamurdan yapmayı gerçek bir güçlük olarak görüyorum. Burada kaliteli çörek halkaları elde etmek zor, onları tutarlı bir boyuta getirmek kolay değil ve yapmak sonsuza kadar sürecek gibi görünüyor. Bu yüzden sıvıyı önemli ölçüde artırarak ve hamuru daha çok bir ciabatta gibi işleyerek bir Reinhart tarifi üzerinde yeniden çalıştım. Sonuç, hamurda saygın hava delikleri olan lezzetli bir çörek. Makarna kadar değil ama yine de oldukça iyi. Glutenin düzgün bir şekilde gelişmesi için burada bir stand mikseri gereklidir. Ayrıca, tercihen bir seferde 8 muffin alacak kadar büyük bir kalbura ihtiyacınız var, böylece onları üç partide yapabilirsiniz.

MALZEMELER (aksi belirtilmedikçe ağırlıkça)
Verim 24. Gerekirse ikiye bölün.

– 1 oz elma sirkesi
– 27 oz oda sıcaklığında soya sütü
– 1 lb 14 ons ekmek unu
– 22 gr şeker
– 16 gr instant maya
– 16 gr tuz
– 1.5 oz sebze katı yağı

YÖNTEM

1. Sirkeyi soya sütüyle karıştırın, ardından bir ayaklı mikserin kasesindeki malzemelerin geri kalanına ekleyin.

2. Hamur ekini kullanarak pürüzsüz olana kadar karıştırın. Hızı orta-düşük/orta olarak artırın ve çırpıcının etrafında hamur oluşana kadar karıştırmaya devam edin (bu yaklaşık 5-7 dakika sürecektir).

3. Hamur kancasına geçin. Hamuru, kasenin kenarlarına yapışmayacak hale gelene kadar orta/orta hızda yoğurun (bu birkaç dakika sürecektir).

4. Büyük, iyi yağlanmış bir kaba aktarın. Yağlanmış ellerle hamuru 2-3 kez esnetin ve katlayın. 5 dakika bekletin ve gerin ve 2-3 kez tekrar katlayın. Üzerini örtüp oda sıcaklığında mayalanmaya bırakın.

5. Hamur kabarırken fırın tepsisini 24 adet muffin alacak kadar yağlayın.

6. Hamurun boyutu iki katına çıktığında, 2,5 oz toplar haline getirin. Gerekirse yağlı eller kullanın ve hamurun gazını almamaya çalışın. Hazırlanan sayfalara yerleştirin.

7. Hamurun üzerini streç film ile kapatın. Hamurun üzerine boş bir çerez yaprağı yerleştirin. Hamuru yuvarlak hale getirmek için hafifçe bastırın. Hamuru üstte yufka olacak şekilde mayalandıralım. Yaprak çok ağırsa ve hamuru düzleştiriyorsa kullanmayın. Hamuru disk şeklinde tutmak için yükselirken parmaklarınızla bastırmaya devam edin.

8. Hamur kabarırken fırını önceden 350 dereceye ısıtın ve bir ızgarayı yaklaşık 350 dereceye ısıtın.

9. Gruplar halinde çalışarak, muffinleri ızgarada her iki tarafta yaklaşık 4 dakika pişirin. Bunlar ızgara üzerinde harika bir kaldırma sağlar, bu nedenle parmaklarınızı kullanarak bunları aşağı bastırın ve ızgaraya ilk gittiklerinde disk şeklinde tutun.

10. Bir fırın tepsisine aktarın ve 8 dakika pişirin. Soğutmak için bir tel rafa aktarın.

İPUÇLARI:
1. Hamuru birbirine yapıştırmak için hamur toplarını sıkıca sıkıştırdığınızdan emin olun. Düzgün bir şekilde yükselmesi için hamur topunun doğru bütünlüğüne (eğer bu mantıklıysa) ihtiyacınız var.
2. Hamurun çok ısınmasına izin vermeyin, aksi takdirde işlenmesi çok zor olacaktır. Boyunca ortam sıcaklığı.
3. Hamuru top haline getirirken fazla kabarmasına izin vermeyin. Onları yükselirken pişirmek istiyorsun, bu yüzden iki katına çıkmasına izin verme.

STAND MİKSERİM YOKSA NE YAPMALIYIM? !
Hiç korkmamış! Hala onları üretebilirsin. Biraz kas alacak ama yapılabilir. Sana yardım etmek için. İşte resimlerde bir test.

Mayayı una eklemeden önce sıvı içinde erittiğinizden emin olun.

İkinci olarak, hamuru bir araya getirmek için sağlam bir tahta kaşık kullanın. Aslında bu atışı tercih ediyorum çünkü çok fazla direnç göstermeden hamuru yoğurabilirsiniz. Böyle göründüğünde hamuru birkaç dakika dinlendirin. Sonra ona geri dön. Buradaki fikir, hamurun fıskiyenin etrafında top şeklinde toplanmasını sağlamaktır. Güçlü bir dairesel hareket bunu başaracaktır. Glutenin çok fazla direnç gösterdiğini düşünüyorsanız, hamuru birkaç dakika dinlendirin ve tekrar deneyin. Kasenin kenarlarından çekilmeli ve jetin etrafında toplanmalıdır.

Oldukça pürüzsüz bir hamur elde ettiğinizde, hafifçe unlanmış bir yüzeye aktarın. Hamurun yapışmasını önlemek için yeterli un istiyorsunuz.

Bir hamur kazıyıcı kullanarak, hamuru bir mektup gibi uzatın ve katlayın. Bir mektubun ne olduğunu veya nasıl katlanacağını bilmiyorsanız, anne babanıza (hatta büyükanne ve büyükbabanıza) sorun.

Hamuru 90 derece döndürün ve gerin ve ikinci kez katlayın.

Hamuru iyi yağlanmış bir kaba aktarın ve kaplamak için çevirin. Yağlanmış ellerle hamuru üçüncü kez gerin ve katlayın. Hamuru 5 dakika dinlenmeye bırakın.

Yaptığınız şey, bir glüten yapısı oluşturmak ve hamuru uzatıp katlarken sertleştiğini hissetmelisiniz. Hamuru aşağıda gördüğünüz gibi top haline getirdiğinizde esnetme ve katlama işleminiz tamamlanmış olur. Sadece hamuru ve ellerinizi yağlı tutun ve mükemmelliğe ulaşana kadar gerin ve bükün. Ardından üzerini örtün ve yükselmeye bırakın.

İyi bir gluten yapısı size iyi bir yüksek verecektir.

Şimdi hamur toplarına şekil verme zamanı! Hamuru parmak uçlarımda tutuyorum, diğer elimin parmakları hamurun kenarlarını yukarı çekerken baş parmağımla hamurun ortasını aşağı bastırıyorum. Gluten geri tepmesini ve sağlam bir top formunu hissetmeli ve sağlamlaştırmalısınız. Hamur çok yapışkan hale gelirse ellerinizi hafifçe yağlayın.

Anahtar, hamuru sıkı bir top haline getirmektir. Bu size iyi bir tırmanış sağlayacaktır.

İyi yağlanmış bir parşömen kağıdının üzerinde yukarıdaki tarife göre mayalanmaya bırakın.

İyi bir plancha senin arkadaşındır.

Çevirip yukarıdaki tarife göre pişirin.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.