Yulaf Çikolatalı Kurabiye

Bu tıknaz kurabiyelerin şekeri düşüktür ve yulafla yapılır, bu da onları çocuklar için doyurucu bir atıştırmalık veya öğle yemeği kutularına eklemek için mükemmel kılar. Ayrıca, gruplar halinde yapmak ve dondurucuda saklamak için mükemmeldirler.

Çocuklar için mağazadan satın alınan atıştırmalıklar satın almanın yanlış bir tarafı yok. Çocuklarım cips, çikolata ve diğer her şeyden adil paylarını alıyorlar. Ancak ev yapımı atıştırmalıklar hakkında bulduğum bir şey, paketlenmiş muadillerinden çok daha fazla doyurucu olma eğiliminde olmalarıdır.

Örneğin bu kurabiyeler büyük ve doyurucudur, ancak yine de şeker oranı nispeten düşüktür. Doğranmış sebze ve meyvelerle servis edilirler, aç çocuklar için harika bir öğleden sonra atıştırması yaparlar veya aynı zamanda öğle yemeği kutularına eklemek için idealdirler.

Bir tel raf üzerinde soğutulan Tıknaz Çikolata Parçalı Yulaf Kurabiyelerinin yakın çekimi.

Çocuklar için çikolatalı kurabiye nasıl yapılır?

Ve onları yapmak da kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir kase ve elektrikli çırpma teli.

Tereyağı ve şekeri çırpın, ardından bir yumurta ekleyin.

Un, yulaf ve kabartma tozunu ekleyip kaşıkla karıştırın.

Son olarak birkaç damla çikolata ekleyip 12 kurabiyeye bölün.

kurabiye yapma adımlarını gösteren kolaj

15 dakika pişirin, sonra soğumaya bırakın, böylece gerçekten çıtır çıtır olurlar.

Hava geçirmez bir kapta 3 gün boyunca saklanacaklar. Genellikle önümüzdeki iki gün boyunca birkaçını saklarım ve gerisini dondururum.

12 büyük yulaf ezmeli çikolata parçalı kurabiye tel raf üzerinde soğutma

Çerezler nasıl dondurulur

Bu çerezleri dondurmak için bir dondurucu poşetine koymanız yeterlidir. Normal bir dondurucu poşet kullanabilirsiniz ama ben Squirrel’ın bu silikon poşetlerini çok seviyorum.

Kurabiyeler yaklaşık 3 saat içinde çözülüyor, bu yüzden sabahları onları dondurucudan çıkarıp çocukların okula götürmesi için öğle yemeği kutularına veya atıştırmalıklara koyuyorum.

silikon dondurucu çanta

Bu tarifi beğendiyseniz, bunlardan da yararlanabilirsiniz. yulaf ezmeli kuru üzümlü kurabiye. Yapımı çok kolay ama çikolatasız.

çilek, yaban mersini, salatalık dilimleri ve havuç ile metal bir beslenme çantası içinde büyük yulaf ezmeli çikolatalı kurabiye.

Bu tarifi beğendiyseniz, aşağıda bana bir yorum ve bir puan bırakın. Ayrıca fotoğraflarınızı benimle de paylaşabilirsiniz. instagram. Kreasyonlarınızı görmeyi her zaman seviyorum!

Yazdırmak

Yulaf Çikolatalı Kurabiye


Tanım

Bu tıknaz kurabiyelerin şekeri düşüktür ve yulafla yapılır, bu da onları doyurucu bir öğleden sonra atıştırması için veya öğle yemeği kutularına eklemek için mükemmeldir. Ayrıca, gruplar halinde yapmak ve dondurucuda saklamak için mükemmeldirler.


İçindekiler

 • 125g tuzsuz tereyağı
 • 50g açık kahverengi şeker
 • 1 orta boy yumurta
 • 120g sade un
 • 100g yulaf
 • 1/4 çay kaşığı karbonat
 • 50g çikolata parçaları

Talimatlar

 1. Fırını önceden 180°C’ye ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdıyla kaplayın.
 2. Büyük bir kapta tereyağı ve şekeri elektrikli bir karıştırıcı ile çırpın. Yumurtayı ekleyin ve birkaç saniye daha çırpın.
 3. Un, yulaf ve kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın.
 4. Son olarak damla çikolataları ekleyin.
 5. Karışımı 12 eşit büyüklükte hamur toplarına bölün. Onları fırın tepsisine yerleştirin, ardından bir kurabiye şekline bastırın.
 6. 15 dakika pişirin. Tamamen soğuması için bir tel rafa aktarmadan önce fırın tepsilerinde birkaç dakika soğumaya bırakın.

Notlar

Hava geçirmez bir kapta 3 güne kadar saklayın. Ayrıca oda sıcaklığında saatler içinde dondurulup çözülebilirler.

Pinterest piniSource link

Leave a Comment

Your email address will not be published.